Postaw na minimalizm i wybierz stół rozkładany z krzesłami

kw. 4, 2021 przez

Postaw na minimalizm i wybierz stół rozkładany z krzesłami

Minimalizm w każdym polskim domu staje się nie tyle stylem aranżacji wnętrz, co koniecznością. Niewielkie mieszkania w bloku powodują, że musimy ograniczać zarówno liczbę przedmiotów jakie trzymamy w swoim domu, jak i znacznie mocniej rozważyć kwestię wyboru wszelkich mebli do pomieszczeń. Minimalizm zarówno ilościowym jak i jakościowym może być bardzo piękny i wielu stylistów wnętrz zaleca, aby stosować go bez względu na to, czy masz miejsce w domu czy też nie.

Jak urządzić kuchnię i jadalnię w stylu minimalistycznym?

Minimalizm to przede wszystkim umiar jeśli chodzi o faktury, wzory, kolory i ilość mebli w pomieszczeniu. Warto skusić się na jednolitą kolorystykę przełamaną ewentualnie jakimiś dodatkami kontrastującymi. Do tego dobrym pomysłem będzie wybór ponadczasowych mebli o stonowanej kolorystyce, na przykład w naturalnym kolorze drewna lub z chromowanymi dodatkami. Takie meble nigdy nie wychodzą z mody, więc za kilka lub kilkanaście lat twoja jadalnia będzie wciąż minimalistyczna, piękna i modna.

Jaki stół i krzesła wybrać do małego pomieszczenia w bloku?

Dla większości mieszkań w bloku dobrym rozwiązaniem będzie stół rozkładany z krzesłami. Jest to stół, który w normalnych warunkach na co dzień może pomieścić około 4 lub 6 domowników. W razie potrzeby za pomocą dodatkowego wysuwanego blatu może zwiększyć się na długość, i dzięki temu przy blacie będzie mogło zasiąść na przykład 10 lub 12 osób. Po rozłożeniu stołu i dostawieniu dodatkowych krzeseł z tego kompletu, w jadalni robi się niewiele miejsca. Jednak gospodarze doskonale wiedzą, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe na okres pobytu gości w domu i po ich wyjeździe stół będzie można znów złożyć, a w kuchni i jadalni zrobi się od razu więcej miejsca. Co ciekawe, rozkładane stoły z krzesłami stosują nie tylko właściciele małych mieszkań w bloku, ale również właściciele dużych rezydencji podmiejskich którzy na co dzień lubią delektować się przestrzenią w swojej jadalni, na przykład podczas wspólnych zabaw z dziećmi lub uprawiania innych aktywności wymagających większej przestrzeni w domu.

Podobne

Tagi