Rodzaje ogrzewania podłogowego elektrycznego

gru 8, 2020 przez

Rodzaje ogrzewania podłogowego elektrycznego

Problem zimnej podłogi jest problemem, który ma miejsce w wielu polskich domach. O ile latem nam to nie przeszkadza, bo upalne temperatury sprawiają, że odrobina chłodu jest jak najbardziej potrzebna, natomiast zimą, gdy potrzebujemy ciepła, to takie rozwiązanie jest na wagę złota. Za pomocą dzisiejszego artykułu dowiesz jakie występują rodzaje ogrzewania podłogowego elektrycznego, oraz czym się różnią. Zapraszamy do lektury!

Jakie wybrać ogrzewanie elektryczne?

Na rynku istnieją 3 rodzaje ogrzewania podłogowego: wodne, elektryczne oraz powietrzne, natomiast ten artykuł będzie traktować o tym elekrycznym.. Jasne, ogrzewanie podłogowe wady i zalety swoje ma, jednak tych pozytywnych cech jest o wiele więcej.

Elektryczne polega na tym, że umieszczone są specjalne przewody ogrzewające naszą powierzchnię, bądź kładziemy specjalną matę grzewczą i przez przewody w niej umieszczone za pomocą prądu płynie ciepło skierowane prosto w nasze nogi. Pamiętaj, że zastosowanie takiego rozwiązania co prawda nie jest trudne, ale masz do czynienia z prądem i w momencie, gdy nie masz wiedzy na ten temat, to po prostu zawołaj elektryka by Ci pomógł.

Jak już wspomnieliśmy maty grzewcze mają w środku przewody doprowadzające ciepło. To coraz częściej stosowane rozwiązanie gdyż można ją w momencie przeprowadzki bardzo łatwo zdjąć i nie trzeba męczyć się z kablami grzewczymi, które na chwilę obecną są najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Na rynku istnieją jeszcze folie grzewcze, których działanie jest emitowanie również przed podczerwień, jednak jest to rozwiązanie najdroższe ze wszystkich będących obecnie na rynku. Mają one zaletę w postaci możliwego cięcia, gdyż naruszenie jednego modułu nie sprawi, że reszta nie będzie odpowiednio funkcjonować.

Na pewno jest o wiele więcej zalet niż wad z posiadania takiego ogrzewania jak ciepło, które spływa nam do nóg, oraz oszczędność naszego czasu poświęconego na sprzątanie, bo przecież bruk z obuwia domowego rozchodzi się bardzo szybko, a dzięki takiej opcji możemy chodzi w skarpetkach. Szacunkowy koszt takiego rozwiązania, to około 150-200 zł za m2, co nie jest dużym wydatkiem, a warto je stosować w wielu pomieszczeniach, nawet w łazience.

 

Podobne

Tagi