W jaki sposób sprawdzić, czy waga jest prawidłowa?

lip 20, 2017 przez

W jaki sposób sprawdzić, czy waga jest prawidłowa?

Wiele osób obecnie rozważa, czy konieczna jest zmiana diety na mniej kaloryczną. Celem jest oczywiście zrzucenie zbędnych kilogramów. Często jednak trudno jest określić, jaka liczba kilogramów jest rzeczywiście zbędna. Na szczęście istnieje sposób, aby to obliczyć. Jak można to zrobić?
Idealna waga mieści się często w zakresie 18, 5 do 25 BMI. BMI to indeks masy ciała, który oblicza się znając wzrost i wagę ciała. Podane wartości są odpowiednie dla kobiet. W przypadku mężczyzn tabele BMI wyglądają nieco inaczej. Dlatego warto się z nimi dokładnie zapoznać lub skorzystać z zaawansowanego kalkulatora BMI, gdzie oprócz wzrostu oraz wagi podaje się również płeć i ewentualnie wiek.

 

Warto mimo wszystko pamiętać, że idealna waga nie oznacza jeszcze, iż zmiana diety nie jest konieczna. Mimo to z indeksu masy ciała nadal korzysta wielu specjalistów. W przypadku gdy BMI znacznie przekroczy liczbę 25 należy udać się do dietetyka. Konieczna jest wtedy radykalna zmiana jadłospisu, którą trudno jest przeprowadzić samemu. Oprócz BMI warto jest przeprowadzić także badania, które sprawdzą ilość tkanki tłuszczowej.