Miniaturowe maltańczyki

lip 27, 2017 przez

Miniaturowe maltańczyki

Poszczególne rasy psów różnią się od siebie wielkością, charakterem, wyglądem, oraz dziedzinami, w których są użyteczne. Stąd pogrupowania ras-jedne z psów świetnie sprawdzają się w pasterstwie inne zaś w myślistwie. Istnieje także grupa psów towarzyszących człowiekowi i do tej grupy należą między innymi maltańczyki.
Pies maltańczyk miniaturka może okazać się świetnym przyjacielem dla osób, które chcą mieć psa wesołego, pozytywnie nastawionego także do dzieci i inteligentnego. Maltańczyki dzięki swojej inteligencji świetnie się uczą i są nietrudne w ułożeniu. Maltańczyki to pieski miniaturowe, ważące raptem od trzech do pięciu kilogramów.

 

Uwielbiają ruch, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom część zapotrzebowania na ruch może zrealizować w domu, na przykład poprzez zabawę. Oczywiście jak każdy pies musi też chodzić na spacery.
Maltańczyki towarzyszą ludziom już od wieków i są wesołymi, pozytywnie nastawionymi do ludzi małymi pieskami. Świetnie sprawdzają się w niektórych psich sportach, oraz chętnie uczą się sztuczek. Na ogół są także spokojne i łagodne w kontaktach z innymi zwierzętami.