Tapeta kontra malowanie ścian

gru 2, 2020 przez

Tapeta kontra malowanie ścian

Zmiana okładzin ściennych to szybki i łatwy sposób na aktualizację pokoju. Niezależnie od tego, czy wybierzesz farbę, tapetę, czy połączenie tych dwóch, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Musisz również zwrócić uwagę że czasami zamiast ściągać tapetę łatwiej jest ją pomalować

Tapety górą?

W pełni wytapetowane pokoje powracają. Zaczęło się od ściany funkcyjnej, a teraz tapeta powraca do trendu. To odrodzenie oznacza, że niemal wszędzie dostępne są teraz nieskończone odcienie, wzory i tekstury. Rozwój druku cyfrowego obniżył również koszty projektów na zamówienie, a niestandardowe obrazy są teraz dostępne jako tapety. Paski nigdy nie datują się i mają zdolność poprawiania wyglądu proporcji pomieszczenia, na przykład poziome paski mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na szersze, podczas gdy pionowe paski sprawiają, że sufity wydają się wyższe. Bardziej nowoczesne projekty obejmują wzory egzotyczne, zwierzęce, kwiatowe lub abstrakcyjne.

Malowanie starych ścian porady dotyczące pokrywania tapety farbą

Pozostawiając papier na miejscu, ściany pozostaną w obecnym stanie. Po drugie, pozostawienie tapety na miejscu pozwoli ci znacznie łatwiej i szybciej pomalować ściany. Usuwanie papieru jest trudne i czasochłonne, dlatego wiele osób chętnie pomija to zadanie. Jeśli zdecydujesz, że zamierzasz pomalować tapetę, ważne jest, aby dokładnie przygotować ściany, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Zacznij od zabezpieczenia papieru. Usuń i wymień uszkodzone fragmenty oraz dodaj klej do luźnych kawałków, aby zminimalizować ryzyko upadku papieru. Nałóż cienką linię bezbarwnej masy uszczelniającej na obwodzie ścian, w miejscu łączenia papieru z podłogą i sufitem. Pomoże to uszczelnić krawędzie i zapobiegnie łuszczeniu się papieru po pomalowaniu. Następnie starannie przygotuj ściany. Papier o grubej teksturze przykryj cienką warstwą masy szpachlowej (szpachlówka). Ten materiał pomoże wygładzić powierzchnię, aby tekstura nie prześwitywała przez farbę. Delikatnie zeszlifuj szwy tapety, aby nie były tak widoczne. Przed malowaniem nałóż warstwę podkładu olejnego na całą powierzchnię ścian. Pomaga to uszczelnić klej w papierze z dala od wilgoci zawartej w farbie. Wilgoć z farby może często poluzować klej do tapet, powodując powstawanie pęcherzy lub złuszczanie.

 

Podobne

Tagi